Доступ до Інтернет за технологією FTTB


Технологія FTTB (англ. Fiber To The Building) – волокно до будинку передбачає, що волоконно-оптичний кабель прокладається до багатоповерхового будинку і розподіляється до квартир за допомогою мідного кабелю Ethernet. Це дозволяє забезпечити в кожній квартирі якісний доступ до мережі Інтернет з максимальною швидкістю до 100 МБіт/с. Перевагою цієї технології є високий рівень інформаційно-пропускної здатності. Її потенціал дозволяє швидко збільшити ємність мережі в цих місцях, де це необхідно, для надання послуг передачі даних найбільшої якості. Крім цього FTTB забезпечує одинакову швидкість для вхідних і вихідних даних з комп’ютера, на відміну від інших технологій (крім FTTH).

Переваги FTTB

  • Висока швидкість з'єднання з мережею інтернет
  • Відсутність додаткового обладнання у абонента (кабель Ethernet може під’єднуватися безпосередньо в мережеву картку комп’ютера)
  • Підвищена надійність
  • Гарантія якості послуги доступу до інтернет
  • Вільна телефонна лінія
  • Конфіденційність

 

Доступ до Інтернет за технологією FTTH


Технологія FTTH (англ. Fiber To The Home) – волокно до помешкання (приватного будинку, квартири або окремого котеджу) передбачає, що волоконно-оптичний кабель заходить безпосередньо в помешкання абонента. Ця технологія потребує більших капіталозатрат на будівництво, ніж FTTB, про те має нижчі експлуатаційні витрати. Технологія FTTH не настільки поширена як FTTB, однак має ряд переваг.

Переваги FTTH

  • Необхідно меншу кількість комутаційного обладнання, такого як комутаторів, комутаційних шаф, блоків безперебійного живлення
  • Менші витрати на обслуговування і технічну підтримку за рахунок меншої кількості обладнання.
  • Висока швидкість доступу (до 1 Гбіт/с)

 

Доступ до Інтернет за технологією ADSL


Технологія ADSL забезпечує швидкісний доступ до Інтернет за допомогою звичайної телефонної лінії (від англ. Asymmetric Digital Subscriber Line). Ця технологія дозволяє одночасно користуватися інтернетом і розмовляти по телефону. При цьому швидкість передачі даних до абонента може досягати до 24Мбіт/с,  від абонента становить до 3Мбіт/с. Цього достатньо, щоб переглядати фільми і телебачення HD якості, користуватися Skype, передавати і отримувати великі файли і мультимедіа.

Перевагою ADSL є те, що не потрібно витрачати кошти на прокладання додаткових кабелів до приміщення, необхідно просто придбати модем ADSL та підключити його до існуючої телефонної лінії.

 Тарифи на інтернет можна переглянути тут.